Celou dobu pružně pracujeme na zavádění nových funkcí, které Vám pomohou při vytváření profesionálního dotazníku. Nezapomínáme však ani na stávající funkce.

Čas od času od Vás dostaneme informaci, že některá funkce by mohla být rozšířena, nebo vytvořena jiným způsobem. Jsou to pro nás velmi důležité zprávy, protože víme nad čím musíme pracovat a čemu máme věnovat pozornost. Není nic lepšího než zpětná vazba od klienta.

Změna typu otázky v průběhu vytváření

Občas se stane, že během vytváření dotazníku vybereme špatný typ otázky – chtěli jsme otázku s více možnostmi výběru, ale vybrali jsme s jednou možností. Nyní nemusíte vytvářet otázku znovu. Stačí otevřít editaci otázky a u typu otázky klikněte na „Změnit”, následně se objeví lišta s možnými změnami.

Funkce funguje pouze v případě, kdy dotazník ještě nenasbíral žádná data.

vylepseni1

Nezávazné prohloubení odpovědi

Jestliže v uzavřené otázce očekáváte prohloubení odpovědi respondentem, využijte novou funkci „Vložení uživatelské odpovědi je povinné”. Má za následek to, že dotazovaný po výběru odpovědi, která vyžaduje doplnění (např. Jiné), musí napsat krátkou odpověď. V opačném případě systém respondentovi nedovolí přejít na další stránku, jako na příkladu níže.

vylepseni2

Export dat do SPSS

Do teď se při exportu výsledků do SPSS u otázek na počet, data zapisovala jako text. Samozřejmě se měly zapisovat jako počet a bylo to chybné. Opravili jsme tento omyl a garantujeme, že s tím již nebudou žádné problémy.

Stanovení očekávaného počtu odpovědí v řadě

V maticových otázkách s více možnostmi výběru máte možnost nastavení minimálního, nebo maximálního počtu vybraných odpovědí, jako je to u klasické otázky s více možnostmi výběru. Respondent nemůže tedy vybrat ani větší a ani menší počet odpovědí.

vylepseni3

Možnost odhlásit se z odběru periodických reportů

Pokud dostáváte pravidelné periodické reporty a nechcete je již dostávat, jednoduše se můžete z odběru odhlásit. Jak? Na samém spodku emailu s reportem najdete hlášení:

Pomocí jednoho tlačítka „zde” se odhlásíte ze zasílání periodických reportů, aniž byste se museli přihlašovat do systému.

vylepseni4Upozornění na vyplnění dotazníku na libovolnou e-mailovou adresu

Nyní můžete nastavit zasílání upozornění o vyplnění na libovolný e-mail. Změnu adresy můžete nastavit v záložce „Nastavení dotazníku”.

vylepseni5

Máme naději, že provedené změny najdou uplatnění ve Vašich výzkumech. V případě jakýchkoliv otázek nás kontaktujte.