Nedávno jsme psali o widgetu – o formě minimalizovaného dotazníku, který se samostatně objevuje na Vámi vybraném místě. Dnes je čas na novou funkci, která ideálně doplňuje zavedený widget.

Někdy se stane, že v jednom dotazníku nejste schopni uzavřít všechny otázky, na které byste chtěli znát odpověď. To se může stát v případě widgetu, který v souvislosti se svojí funkcí, má ohraničenou formu, nebo když vytváříte dotazníky v různých jazykových verzích. V takovém případě se vyplatí použít naši novou funkci – přesměrování mezi dotazníky.

Jak funguje nová funkce?

Naše nová funkce umožňuje přesměrovat respondenta na jiný dotazník v případě, že zvolí nějakou konkrétní odpověď. Na příklad vytvoříme dotazník o stravovacích návycích a budeme zkoumat jak české, tak zahraniční respondenty. K tomu budeme potřebovat dvě jazykové verze jednoho výzkumu. Abychom se vyhnuli omylům při posílání odpovídající verze, stačí vytvořit jeden dotazník, který bude spojen otázkou „Vyberte jazykovou verzi”. Po vybrání odpovídajícího jazyka, bude respondent přesměrován na českou, nebo anglickou verzi dotazníku.

Jak využít přesměrování mezi dotazníky?

Abyste mohli využít novou funkci, musíte především vytvořit dotazníky, na které budou Vaši respondenti přesměrování. Následně přidáte nový dotazník, ve kterém bude rozdělující otázka, např.: „Vyberte jazykovou verzi”. Následně v okně „Po vybrání této odpovědi” vyberte odpovídající dotazník, např. při udělení odpovědi „English”, vyberte „Přesměruj na dotazník: „English habits”.

presmerovani1Kdy použít novou funkci?

Přesměrování mezi dotazníky můžeme využít při vytváření dotazníků v různých jazycích, které chceme spojit jedním dotazníkem pomocí výše uvedeného způsobu. Nová funkce může být také nápomocná při použití widgetu, který je takovým zmenšeným dotazníkem, v rámci kterého máte možnost vytvořit jednu stranu dotazníku s několika druhy otázek. Často je formou vstupu do dalšího výzkumu. Majitel stránky zadá několik úvodních otázek, po jejichž zodpovězení bude respondent přesměrován do vlastního dotazníku.

presmerovani2Abyste mohli nastavit přesměrování z widgetu na vlastní dotazník, musíte kliknout na záložku „Vytvoření” a následně vybrat „Nastavení widgetu”.

Srdečně Vás zveme k využívání nové funkce. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte.