Společně s podzimním updatem jsme se rozhodli osvěžit vzhled našeho dotazníku, provedením několika zajímavých změn. Nyní je dotazník lehký, neokoukaný a ještě více konkurence schopný. Jeho univerzální charakter najde své uplatnění jak v obchodních průzkumech, tak třeba ve vědeckých.

V celém projektu jsem se řídili jednoduchostí a užitečností. Nejviditelnější změnou je nahrazení standardních checkboxů novými, více ladícími checkboxy ke zbytku stránce. Díky tomu jsou naše dotazníky charakteristické minimalismem a větší funkcionalitou.

Především jsme se rozhodli skrýt informaci o povinné otázce. Neznamená to však, že bychom již povinné otázky nepoužívali, nebo že se tato informace již neobjeví. Nechceme respondenty odrazovat „hvězdičkami”, které má každý spojen se skrytým obsahem. Informace o povinném vyplnění se objeví pouze v případě, že respondent bude chtít pokračovat dále, aniž by odpověděl na všechny otázky.

vzhled1A co víc, sjednotili jsme a osvěžili funkční ikonky jako: výsledky dotazníku, kontakt s autorem, sdílení se sociálními servery jako Google a Facebook. Nyní se všechny ikony drží hořejšího okraje prohlížeče a díky tomu jsou neustále na očích, bez ohledu na to, kde se zrovna na stránce dotazníku nacházíte.

vzhled2

Změnili jsme také vzhled zobrazovaných informací o detailech otázky. Nápověda pro respondenta jako typ otázky, minimální – maximální počet odpovědí, nebo počet bodů na rozdělení, je nyní mnohem jemnější pro oko, oproti původním žlutým rámečkům. Uživatel tuto funkci může vypnout v záložce Vytvoření v sekci Vzhled dotazníku.

vzhled3Odstranili jsme také ikonu přihlášení a vytváření dotazníku z hlavičky stránky. Tyto elementy jsou velmi málo používány a podle zásady „méně je více”, jsme zjistili, že měli negativní vliv na jednoduchost a profesionální vzhled dotazníku.

Práce nad ideálním vzhledem dotazníku dále probíhají. Vytváříme nové verze vzhledů dotazníků, abychom zvětšili možnost personalizace dotazníků dle vlastních potřeb.