Specifikace některých výzkumů vymáhají jejich provádění v momentě konkrétní události, např. sběr feedbacku během konference, nebo návštěvy restaurace. V takovém případě je nejlepší poprosit respondenty o vyplnění na smartphonu, nebo tabletu. Pomocí Netquest.cz můžete provádět výzkum mobilně.

Žijeme v době, ve které si těžko můžeme představit den bez smartphonu, nebo tabletu. Tato zařízení začínají zastupovat prakticky skoro všechno – počítače, telefony, foťáky, kalendáře, atd.. Velkou část svého života začínáme trávit ve virtuálním světě, proto i provádění výzkumu je nemálo klíčovým krokem. Jsme si vědomi těchto změn. Ve spojitosti s tím jsme se rozhodli usnadnit našim uživatelům a jejich respondentům proces vyplňování dotazníků a vytvořili jsme úplně nový dotazník přizpůsobený mobilním zařízením.

screenMobile

Jaké jsou výhody vznikající z nového dotazníku?

1. Každý dotazník zobrazený na mobilním zařízení se automaticky přizpůsobuje obrazovce zařízení.

2. Na obrazovce se otázky zobrazují po jedné, takže není nutné posouvání, nebo zvětšování textu.

3. Odpovědi se označují dotykem, ikony jsou veliké a snadno se trefí.

4. V momentě spuštění dotazníku, automaticky identifikuje druh zařízení a přechází v mobilní verzi.

5. Všechny funkce tradičního dotazníku zůstávají beze změny, např.:

  • uživatel má možnost personalizovat interfejs dotazníku změnou pozadí, nebo ukrytím loga Netquest.cz (whitelabel)
  • respondent má možnost pozastavit vyplňování dotazníku a pak se k němu vrátit
  • respondent může dotazník sdílet na sociálních sítích, kontaktovat autora, nebo komentovat dotazník

V jaké situaci provézt mobilní výzkum?

Mobilní výzkum je takový komentář „na živo”, kdy chceme prozkoumat emoce, nebo názory respondentů na právě probíhající událost. Na příklad během čekání na účet v restauraci můžeme ohodnotit kvalitu stravy a obsluhu. Proč se vyplatí v tom momentě provézt výzkum? Jelikož získáme nejvyšší konverzi odpovědí. Po návratu domů bude mít málo osob chuť a čas vyplňovat dotazník.

Jiným příkladem může být zkoumání názoru posluchačů na projevy vystupujících během konference. Abychom získali co největší konverzi, můžeme vytvořit konkurs, nebo loterii, ve které osoby s největším počtem vyplněných dotazníků obdrží nějakou cenu, nebo budou zařazeni do slosování.

Výhodné je také využití mobilního dotazníku při zkoumání konkrétních služeb, nebo hlavně obsluhy. Na příklad při odchodu od bankovní přepážky je respondent poprosen o vyplnění dotazníku a ohodnocení práce úředníka.

Mobilní výzkumy jsou výhodné také při zkoumání emocí během návštěv interaktivních muzeí, nebo výstav. Stojí a to sbírat názory během akce, protože po návratu domů nejsou již tak živé a důkladné.

mobil2

Jak vypadá mobilní dotazník?

Jestliže chcete zkontrolovat jak bude dotazník na mobilním zařízení vypadat, stačí ho otevřít na smartphonu, nebo tabletu, případně v záložce „Vytváření” vyberete „Testovací vyplnění: Mobil”.

mobil3

A co víc, v záložce „Analýza” a následně v „individuálních vyplněních”, uvidíte, které dotazníky byly vyplněny na mobilním zařízení.

mobil4

Vyzkoušejte mobilní dotazníky a v případě jakýchkoliv nejasností nás kontaktujte.