Funkce, o které budeme dnes mluvit, se nejvíce hodí u vědomostních testů. Jak využijeme funkci náhodného zobrazení stránek? O tom se dozvíte níže v článku.

Předtím, než začneme popisovat novou funkci, popřemýšlejme proč se v některých dotaznících může hodit náhodné zobrazení stránek.

Pomocí Netquest.cz můžete provést nejen průzkum trhu, marketingový průzkum a průzkum lidských zdrojů. Můžete rovněž vytvořit a provádět výzkumy typu test – např. psychologický test, nebo vědomostní test (na blogu najdete popis tohoto nástroje). Vlastně v případě vědomostního testu je funkce náhodného zobrazení stránek docela důležitá.

Je všeobecně známo, že opisování, nebo „kontrolování”, že soused vedle vyplňuje správně test, je poměrně častý jev. To je důvod, proč jsme tuto funkci do Netquestu přidali, abychom zabránili opisování.

Zatím bylo možné vybrat stránky, které se budou náhodně zobrazovat, pouze v určitém rozmezí. Například, máme dotazník, který má 21 stránek. Na první a poslední stránce jsou osobní otázky. Proto vybíráme náhodné zobrazení od strany 2 do 20 stránky.

1

Náhodné zobrazení stránek v určitém rozsahu se může hodit, ale pokud je většina našich otázek rozsáhlá, nebo jich je mnoho a nechceme, aby náš respondent odpovídal úplně na všechny, v ten moment stojí za to využít naši novou funkci. Ta nám umožní zobrazit stránky trochu jinak než předchozí způsob.

Představme si, že máme test, který obsahuje 50 otázek (na 50 stránkách). Vzhledem k časovému omezení, nebo touze zatraktivnit test, chceme, aby naši respondenti odpověděli na pouhých 15 otázek. Použijeme pro to novou funkci a nastavíme náhodné zobrazení 15 stránek ze všech od strany 2 (protože na první stránce jsou osobní údaje) do strany 51.

2

S tímto typem náhodného zobrazení se můžete setkat třeba u testů k řidičáku, kde ze všech možných otázek zodpovíte jen požadovaný počet.

Věříme, že se Vám nová funkce bude hodit a budete ji rádi používat. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte.