Organizujete různé druhy školení a využíváte k tomu registrační formulář? V našem článku se dozvíte jak jednoduše vytvoříte profesionální a jednoduchý formulář.

Při organizování konferencí, nebo školení jste se určitě několikrát setkali s vytvářením registračních formulářů. Obvykle se jedná o vytvoření takového nástroje IT specialistou. Ale proč utrácet peníze zbytečně, když to můžete udělat jednoduchým způsobem pomocí Netquest.cz?

Příklad

Představme si, že organizujeme konferenci na téma business, skládající se z několika oblastí různých školení, rozdělených na tématické bloky. Počet míst je však omezen. Sál může pojmout pouze 100 osob, proto o účasti na školeních má rozhodovat pořadí registrací.

Vytváření formuláře

Abychom mohli vytvořit formulář registrující účastníky na vybraná školení, musíme vytvořit jednoduchý dotazník. Na první stránku umístíme otázku, ve které zjistíme o jaké školení má účastník zájem.

formular

Jestliže na školení, o které má uživatel zájem, budou ještě volná místa, bude uživatel přesměrován na další stránku dotazníku. Můžou se tam objevit otázky na vyplnění kontaktních údajů jako je: jméno, přijmení, e-mail, nebo další údaje potřebné pro školitele jako např. věk, nebo pohlaví.

Kvótování

Pamatujte na omezený počet míst pro jednotlivá školení – nechceme přeci, aby se na přednášky zapsalo více osob než je možné. Abychom ustálili limity registrací na jednotlivá školení, musíme využít nástroj kvótování, o kterém jsme psali nedávno na blogu. Zajistí, aby se nezapsalo více jak 100 osob.

Díky využití nástroje kvótování můžete jednoduše vytvořit jasný registrační formulář. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte.