Níže v článku se dočtete co udělat, aby se výzkum začal a skončil ve Vámi požadovaný čas.

Od nějaké doby jsme si mohli všimnout vzrůstu popularity trendu marketingové automatizace. Bez ohledu na to, jestli jde o firmu, která něco vyrábí, nebo poskytuje služby – automatizace procesů hraje důležitou roli. Dosažení dokonalosti v této oblasti je snem každého manažera. Na konec, pokud jde něco udělat snadněji a efektivněji, proč toho nevyužít?

Automatické datum a čas zahájení i ukončení dotazníku.

Do této chvíle bylo možné v Netquest.cz nastavit pouze konkrétní den. Od teď můžete nastavit jak den začátku výzkumu, tak i konkrétní hodinu. Na příklad, budeme provádět výzkum před svátky. Chceme však, aby se sběr výsledků začal až v úterý v 8:00. Proč bychom se měli zatěžovat tím, že si budeme muset pamatovat kdy chceme výzkum spustit a manuálně to provést, když to za nás může udělat automaticky server.

1
Tato funkce najde využití obzvláště při registraci na školení, kde je omezený počet míst. Chceme tedy, aby každý zájemce měl stejnou šanci na zápis na vybrané školení. Proto sdělíme přesný čas začátku možnosti registrace a v nastavení zadáme limit vyplnění. Automatická zakončení ke konkrétní hodině se hodí např. u různých konkursů. Abyste mohli využít výše popsanou funkci, stačí vejít do „Nastavení dotazníku” v záložce „Vytvoření” a vybrat požadované dny a hodiny začátku a konce výzkumu.

Odložení rozeslání pozvánek k výzkumu

Na velmi podobném principu, jako výše uvedená funkce, funguje rovněž odložení zaslání pozvánek. Představte si, že zůstáváte do večerních hodin v zaměstnání, abyste připravili nový dotazník. Rozhodně víte, že rozeslání dotazníku ihned po dokončení vytváření, se bude míjet účinkem. Proč? Pravděpodobnost, že dotazník někdo vyplní v takovou hodinu u sebe doma je mizivá a zítra se už pozvánka ztratí v záplavě další pošty. Také víte, že pozvánky by se hodilo poslat v určitou hodinu, kdy je response rate nejvyšší. Proto se vyplatí využít odložení zaslání pozvánky. Umožní Vám to si dříve připravit obsah zprávy a ve vhodný čas začít s rozesíláním.

2

Ale to není všechno! Po nějakém čase se vyplatí připomenout respondentům, kteří ještě nevyplnili dotazník, že i nadále mají šanci na účast ve výzkumu. Co víc, znovu můžeme s předstihem nastavit datum a čas nového zaslání pozvánky, aniž bychom věděli kdo dotazník již vyplnil a kdo vyplnění odložil na později. Díky této funkci můžeme nejen ušetřit čas a nervy, ale hlavně můžeme vše udělat najednou. O mnoho lépe a efektivněji pracujeme, pokud můžeme jednu věc udělat rovnou a nemusíme ji rozdělovat na několik částí. Díky nové funkci můžeme pracovat lépe a důkladněji. Díky nové funkci můžeme pracovat rychleji a přesněji.
Všechna nastavení pro odložení rozesílání pozvánek najdete v záložce „Sběr” pod tlačítkem „E-mailová distribuce”. Doufáme, že naše drobné zlepšení se Vám bude co nejdříve hodit ve Vašich výzkumech. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte.